Projekt kabiny
dla ramienia robotycznego

Cel

Zadaniem było wykonanie projektu systemu kabin wyznaczających stanowiska pracy ramienia robotycznego. Został zlecony przez firmę Delta Automation zajmującą się automatyką przemysłową.

ZAŁOŻENIA

Dostępne technologie:
cięcie laserowe, gięcie,
spawanie blachy.

System modułowy.

Łatwy montaż.

Możliwość dostosowywania
funkcjonalności pod
różnorodne zamówienia.

MODUŁOWOŚĆ

W zależności od potrzeb wymiary stanowiska pracy robota różnią się i są zależne od bazowego modułu podstawy. Dzięki zastosowaniu modułowej struktury producent może konstruować kabiny o dowolnym rozmiarze przy wykorzystaniu powtarzalnych elementów. Proces produkcyjny jest szybszy i bardziej ekonomiczny a produkty spójne i rozpoznawalne.

CECHY PRODUKTU

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Cięcie laserowe i gięcie blachy. Konstrukcja oparta na profilach aluminiowych.

MATERIAŁY

Blacha stalowa,
płyty leksanowe,
aluminium

MODUŁY

Moduły wypukłe oraz płaskie
z różnym wypełnieniem (blacha lub leksan) w dwóch szerokościach oraz moduły narożne, funkcyjny i drzwiowy.

WYKOŃCZENIE

Malowanie natryskowe blachy.
Kolorystyka podstawowa:
RAL 5019, RAL 9003

KONSTRUKCJA

Bazę instalacji stanowią profile aluminiowe, do których domontowywane są poszczególne moduły. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, konstrukcja kabiny jest solidna i stabilna. Dodatkowo, przez wykorzystanie elementów prefabrykowanych – korzystna ekonomicznie oraz łatwa w montażu.

WIZERUNEK

Kabina została zaprojektowana z myślą o przyszłych realizacjach firmy. Dzięki temu jej unikalny design będzie mógł zostać powielony na inne produkty Delta Automation, podnosząc rozpoznawalność marki i budując zaufanie wśród konsumentów, tym samym umacniając jej pozycję na rynku.

Leave a Reply